Місія - самовладання або як зберегти дружні стосунки в родині.

2020-04-21

/Files/images/2020/narisovat-risunok-moya-semya_1.jpg

В період ізоляції, нажаль, у світі спостерігається сплеск агресивної поведінки викликаної неможливістю задовольнити звичні потреби (соціальне спілкування, прогулянки, відвідування розважальних закладів), а також неможливістю поділити власний простір, комп’ютери або гаджети.

Справа в тому, що безліч слів і дій ми здійснюємо автоматично, навіть не замислюючись про те, яке значення вони матимуть для нас і наших близьких та який ефект справлятимуть. Це відбувається тому, що ми вважаємо, ніби в першу чергу повинні контролювати поведінку тих, хто нас оточує, а не свою власну.

Як в цих умовах зберегти самовладання та підтримати гарні стосунки з рідними, близькими?

Порада № 1. Зробіть паузу й відстороніться від ситуації, щоб заспокоїтись і зібратися з думками.

Щоразу, коли ви відчуваєте, що можете зірватися, зупиніться та зробіть паузу, не намагайтесь вирішити ситуацію у стані емоційного збудження. Поясніть рідним (супругу/зі, дитині, батькам) що вам треба перевести дихання; згодом вони почнуть ставитись до цього, як до норми в будь-яких стосунках.

Пам’ятайте, що вирішити проблему під час гострого конфлікту практично неможливо, оскільки це призводить до його нагнітання, образ і почуття провини.

Перш ніж вирішувати проблему, відстороніться від ситуації, заспокойтесь і зберіться з думками. Пауза може виглядати по-різному, у залежності від ваших уподобань. Ви можете піти у свою кімнату, піти випити чаю (холодної води) або вирушити на прогулянку (за можливості). Як би там не було, важливо, щоб ви виділили собі деякий час, щоб опанувати себе, і тільки потім приступали до вирішення виниклої проблеми.

Порада № 2. Якщо ви не можете відсторонитися від ситуації, порахуйте до десяти або робіть глибокі вдихи.

Це гарне рішення для тих, у кого є маленькі діти або ситуація вимагає вашої присутності. Буде добре, якщо ви поділитесь тим, що відчуваєте: «Зараз я так розізлилася, що мені треба заспокоїтись, перш ніж ми відновимо нашу розмову».

Будьтеприкладом для наслідування, ділячись своїми почуттями («я розлютилась і мені необхідно заспокоїтися»), але не виливаючи їх і не звинувачуючи рідних у стані гніву. Ніколи не кажіть: «Ти доводиш мене!» або «Не гніви мене!».

Порада № 3. Просіть вибачення, якщо ви припустились помилки.

Коли ви просите вибачення, то відновлюєтепозитивний зв'язок зі своєю дитиною, повертаючи близькість і довіру, що похитнулись. У такій теплій атмосфері ви зможете разом працювати над вирішенням наявної проблеми. Ефективна робота над помилками складається із трьох послідовних етапів – визнання помилки, примирення, а також вироблення спільного рішення ситуації, що склалася.

Доречи, досвідчені батьки, як тільки заспокоюються й усвідомлюють свої помилки, завждипросять у дітей вибачення. Діти дивно поблажливі, коли ми миримось і щиро перепрошуємо за те, що втратили контроль над собою. Якщо запитати в більшості батьків: «Чи попросили ви вибачення у своїх дітей?», усі відповідатимуть «Так!». І якщо спитати: «Що ж вони вам відповіли?», майже всі скажуть: «Усе нормально. Нічого страшного».

Сенс усього вищесказаного полягає в тому, що коли ваші почуття подразнені, не треба відповідати імпульсивно, слід заспокоїтись і все обдумати й лише потім відповідати. Хтось одного разу сказав, що слово «відповідь» походить від слова «відповідальність». Тому йдеться про те, щоб ми привчили себе до відповідальності за те, як ми хочемо діяти, замість того, щоб діяти безвідповідально, піддаючись миттєвим імпульсам.

Далай–Лама відповідає на питання «Як впоратись з гнівом в повсякденному житті?».

Крім того, імпульсивна, агресивна поведінка, що стає причиною домашнього насильства не є виправданням таких дій.

Нагадуємо, що в Україні почала працювати "гаряча лінія" для тих, хто постраждав від домашнього насильства.Телефонувати на лінію можна цілодобово за номером 15-47.

/Files/images/2020/92336251_653662975205067_8859335900245524480_n.jpg

Інформаційні джерела:

1. https://childdevelop.com.ua/articles/parents/2966/

2. https://varta1.com.ua/mvs-zapustylo-chat-bot-dlya-protydiyi-domashnomu-nasylstvu/

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.