Історія Чугуївського будинку дитячої та юнацької творчості

/Files/images/1327737063_249923-1024x768.jpg

Чугуївський будинок дитячої та юнацької творчості Чугуївської міської ради – найбільший та найстаріший позашкільний навчальний заклад м. Чугуєва, головне соціальне завдання якого - реалізація здібностей та обдарувань вихованців; створення оптимальних умов для творчого розвитку дітей і підлітків; збагачення кругозору, задоволення їх інтересів, потреб у професійному визначенні; формування самосвідомості, ціннісного ставлення до себе, до людства, до праці, мистецтва тощо.

На сьогодні Чугуївський будинок дитячої та юнацької творчості – це осередок культури та позашкільної освіти у місті, у якому отримують якісні позашкільні послуги 1335 вихованців віком від 4-і до 18-і років, працює творчий висококваліфікований педагогічний колектив, завжди готовий до інновацій. На протязі багатьох років навчальний заклад не тільки зберіг мережу безкоштовних гуртків, а й підвищив свій імідж у місті та області, збільшив кількість вихованців, підвищив рівень освітніх послуг.

Чугуївський будинок дитячої та юнацької творчості Чугуївської міської ради розташований у будівлі пам’ятки національного значення – Міській управі забудови першої половини 19-го сторіччя. Історія побудови будівлі-памятки національного значення безпосередньо пов’язана з формуванням у Харківській губернії військових поселень, що були засновані царським урядом 1817 року. Будинок, розташований на перетині вулиць Харківська та Карла Лібкнехта (до 1918 року – Думської), призначався для «Школи з ескадронним комітетом». Спираючись на архівні документи та свідчення, можна стверджувати, що будівництво будівлі було закінчено 1826 році та мало назву «Кам’яний дім волосного комітету з школою і майстернею». У ескадронній школі воєнних кантоністів з 1826 по 1841 роки безкоштовно навчалися діти небагатих верств Чугуївського населення. Робота навчального закладу організовувалась на основі Белл-Ланкастерської системи взаємного навчання, коли старші і більш підготовлені учні (монітори) ставали помічниками учителя і під його керівництвом проводили заняття з рештою учнів.

З 1841 по 1878 роки у будівлі розміщується полкова канцелярія Чугуївського уланського полку та волосний комітет; у період з 1878 по 1918 роки у будівлі міститься Чугуївська міська дума, відкривається перша громадська бібліотека та перший міський банк. Будівля займає центральне місце у архітектурному ансамблі міста, має сходи лоджії з закругленими кінцями фризових плит, ліпний декор, сталеве покриття.

У роки радянської влади будівля не мала постійного власника. У 1925 році в будівлі міської управи розмістився Селянський будинок. У роки Великої Вітчизняної війни будівля сильно постраждала: зруйнований другий поверх, вибиті вікна. Ремонтні роботи будівлі за адресою вул. Харківська 112, які були розпочаті у 1945 році, продовжувалися до початку 50-х років XX століття.

Заклад позашкільної освіти облаштований за зазначеній адресою у 1952 році. На даний час заклад займає ділянку площею 0,1578 га, на який розміщені дві будівлі. У першій, адміністративній, розташовані навчальні кабінети: естетичного виховання, виховної роботи, кабінет шахів та шашок, народно-прикладного мистецтва, кабінет студії образотворчого мистецтва «Сучасні рєпінці», методичний кабінет та кабінет директора. З метою більшого охоплення дітей та підлітків міста позашкільною освітою, надання зручності для відвідування гуртків дітям з віддалених районів міста,навчальні заняття гуртків за Договорами між Чугуївським будинком дитячої та юнацької творчості та навчальними закладами проводяться на базах навчальних закладів.

Друга будівля, в якій знаходяться актова та виставкова зали, закриті через аварійний стан (припис начальника служби охорони праці відділу освіти Чугуївської міської ради від 01.04.2013 № 1). Масові заходи для вихованців, учнів навчальних закладів, дітей міста проводяться у актових залах навчальних закладів міста, на відкритих майданчиках, у міських скверах.

У закладі працює висококваліфікований творчий педагогічний колектив, готовий до інновацій.

/Files/images/ghhjh.jpg /Files/images/1_oformlennya_saytu_razdeliteli/rozdli/KP2887-f103-variant-2-620x387.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 432

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.